„Tarpan” Lubiński Klub Jeździecki

"Tarpan" Lubiński Klub Jeździecki

"Tarpan" Lubiński Klub Jeździecki

ul. Krzeczyn Wielki 11, 59-311 Krzeczyn Wielki
Telefon: +48 (76) 840 87 01
Mobile: +48 515 140 044

Strona Internetowa: http://www.lkjtarpan.pl 

Lubiński Klub Jeździecki TARPAN to w okolicach Lubina najpopularniejszy ośrodek jeździecki. Na miłośników jazdy konnej czeka tutaj 12 koni, profesjonalni trenerzy i grupa pełnych życzliwości woluntariuszy. Klub położony w Krzeczynie Wielkim (wygodny dojazd z Lubina autobusem miejskim nr 2, 2A, 3A, samochodem lub rowerem przez pola) dysponuje przestronną stajnią, pięknymi terenami jeździeckimi i budynkami gospodarczymi – siodlarnią, szatnią, stodołą i pomieszczeniami biurowymi.

Jedni cenią w jeździe konnej aktywność na świeżym powietrzu, inni kontakt ze zwierzętami, kolejni – dreszczyk emocji pojawiający przy skokach przez przeszkody. Od kilkunastu lat jeździectwo jest coraz popularniejszym sportem i sposobem na rekreację. Szczególnie z kontaktu z końmi cieszą się dzieci i na prowadzenie szkółki jeździeckiej dla najmłodszych LKJ TARPAN jest głównie nastawiony. Na co dzień jeździ tu blisko 50 osób, 10 trenuje regularnie jeździectwo. 

Kontakt dzieci z końmi nierzadko owocuje długoletnią pasją – początkowe przełamywanie strachu, z czasem przeradza się w szczególny rodzaj partnerstwa między człowiekiem a zwierzęciem, ucząc obie strony wzajemnego szacunku i cierpliwości. W Tarpanie jazda konna to również obowiązki – czyszczenie konia, siodłanie, porządkowanie stajni. Wszystko odbywa się pod opieką dłużej trenujących kolegów. Praca w stajni i kontakt z końmi uczy wytrwałości i zaszczepia w dzieciach właściwy sposób traktowania zwierząt, na co kładzie się w Krzeczynie szczególny nacisk.

Żeby zacząć regularną naukę jazdy mały człowiek powinien skończyć co najmniej 7 lat. Jednak i dla młodszych TARPAN oferuje atrakcje. Ulubieńcami przedszkolaków są Fredka i Figa, pogodne i łagodne kuce, które chętnie zjadają przyniesione jabłka, marchewki i cukier. Przejażdżki na kucykach są bezpieczne, a dzieci bez lęku wsiadają na te małe koniki.

W Tarpanie wytchnienie znajdą też osoby, które same jeździć konno nie zamierzają. Malownicze pola, urokliwe trasy spacerowe, przestrzeń i spokój są gwarantem relaksu, zaledwie kilka kilometrów od Lubina. Atrakcją może być również obserwacja koni podczas jazd i treningów. 

Zobacz na mapie "Tarpan" Lubiński Klub Jeździeckiwieksza mapa

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.