Oberża Pod Czarnym Koniem

Oberża Pod Czarnym Koniem

Oberża Pod Czarnym Koniem

ul. Klasztorna 25, 31-979 Kraków
Telefon: +48 (12) 644 57 85

Strona Internetowa: http://www.oberza-krakow.pl 

Chcielibyśmy zaprosić Państwa w okolice, których historia jest starsza od państwowości polskiej!
Co prawda sama nazwa Mogiła pojawia się w XIII w. ale to tutaj odkryto najstarsze w Polsce ślady hutnictwa (tzw. dymarki).
To tu zginęła "Wanda co nie chciała Niemca" (stąd nazwa Mogiła i kopiec Wandy nieopodal). Tutaj także znajduje się perła architektury sakralnej – opactwo Cystersów oraz pochodzący z XVw. przepiękny kościół pw. św. Bartłomieja – jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce.

W tym magicznym miejscu gdzie czas się zatrzymał ma miejsce akcja opery Bogusławskiego "Krakowiacy i Górale". To miejsce ma również swą historię z mrocznych czasów II wojny światowej.

A dziś pragniemy Państwa zaprosić na kulinarny i duchowy relaks, wspaniałą zabawę a także odrobinę zadumy w miłej atmosferze i urokliwym otoczeniu.

 

Organizujemy imprezy okolicznościowe, imprezy plenerowe, obiady rodzinne, wesela, chrzciny, komunie, studniówki, obiady, konferencje, bankiety, rauty, pokazy sztucznych ogni, wieczorki taneczne, wieczory kawalerskie. Zapraszamy na pieczenie prosiaka, pieczenie barana, pieczenie drobiu w całości, pieczenie giczy wołowych. W tygodniu polecamy obiady i wieczory przy piwie.

Zobacz na mapie Oberża Pod Czarnym Koniemwieksza mapa

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.